• 4. 12. 2020

• Riaditeľské voľno na stredu 21.10.2020

• 20. 10. 2020
        • Stále sme COVID-19 oranžová fáza, čakáme na výsledky testov

20.10.2020 - Sme v kontakte RÚVZ a čakáme na výsledky testov druhej učiteľky.

Triedy, ktoré sú v karanténe - žiaci musia zostať doma a dodržiavať 10 dňovú karanténu. Prosíme o dôsledne dodržiavanie a nestretávanie sa. Deti nemusíte objednávať na testovanie a rodinní príslušníci detí nie sú v karanténe.

Viac info dostanete cez edupage v priebehu dňa, ihneď ako budú známe výsledky testov, dostanete od nás inštrukcie ako postupovať ďalej.

Na zajtra 21.10. vyhlasujem riaditeľské voľno, počas ktorého budeme školu dezinfikovať. V prípade, ak sa potvrdí ďalší pozitívny test u učiteľky, celá škola bude uzatvorená. Plynulo prejdeme na dištančné vzdelávanie. Prosím pripravte sa na túto možnosť. Deti dostanú inštrukcie, aby si učebnice zobrali zo sebou domov.

Silvia Hikkerová

riaditeľka ZŠ Javorová alej

• Výskyt COVID-19 v škole Javorová alej - oranžová fáza

• 19. 10. 2020

19.10.2020 - chcem vás týmto informovať, že sme dnes večer dostali informáciu o pozitívnom teste na COVID-19 u učiteľky na prvom stupni. V zmysle pokynov Ministerstva školstva sa naša škola ocitla v oranžovej fáze COVID semaforu a pripravujeme sa na prechod do červenej fázy. Čakáme na výsledky testov ďalšej učiteľky, ktorá sa momentálne nenachádza v škole. Preventívne dáme otestovať celý učiteľský zbor.

S okamžitou platnosťou prechádzajú triedy: 3.A, 3.B, 2.A na dištančnú výučbu a zostávajú doma v izolácii až do absolvovania testov na COVID-19. Dĺžku karantény určí RÚVZ. Tieto triedy budú z obedov automaticky odhlásené.

Ostatné triedy naďalej pokračujú v prezenčnej výučbe za sprísnených opatrení. Pri akejkoľvek zmene zdravotného stavu žiaka, si ho prosím nechajte doma. V škole zabezpečíme dôkladnú dezinfekciu, vetranie a prísny ranný filter.

Snažíme sa spojiť s RÚVZ a budeme postupovať podľa ich pokynov. V tejto chvíli čakáme na výsledky testov ďalšej kolegyne - učiteľky na prvom stupni. Jedná sa o blízku kolegyňu už pozitívne testovanej učiteľky. Z tohto dôvodu sa pripravujeme na možný prechod do červenej fázy - uzatvorenie celej školy a prechod na dištančné vzdelávanie. Prosím, pripravte sa na túto situáciu, ktorá môže nastať.

S okamžitou platnosťou sa rušia všetky mimoškolské aktivity, krúžky, ZUŠ až do odvolania.

Ďakujeme za vašu spoluprácu. Sme v tom spolu a priebežne vás budem informovať o situácii a odporúčaniach RÚVZ.

V prípade, ak sa zmení váš zdravotný stav alebo stav detí, prosím telefonicky informujte vášho ošetrujúceho lekára.

V prípade potreby som vám k dispozícii na emaile: riaditel@skolajavorka.sk

s pozdravom

Silvia Hikkerová

riaditeľka

ZŠ Javorová alej

• Hour of Code Javorka

• 23. 9. 2020
        • Sme veľmi radi že sa s Vami môžeme podeliť o skvelú správu. Naša škola sa zapojila to celosvetovej akcie na propagovanie programovania, ktorá sa volá Hour of CodeTM, Hodina Kódu (programu), #HourOfCode.

Pripojili sme sa k ďalším takmer 4500 organizáciám s viac ako 180 krajín ako štvrtá škola na Slovensku.

O čo sa jedná?

Hodina Kódu začala ako hodinový úvod do informatiky, ktorého cieľom bolo demystifikovať „programovanie“, aby preukázala, že ktokoľvek sa dokáže naučiť základy programovania, a rozšírila účasť a záujem v oblasti informatiky. Odvtedy sa táto aktivita stala celosvetovým úsilím na oslavu počítačovej vedy, počnúc hodinovými programovacími aktivitami, ale expandujúc až po najrôznejšie snahy komunity. Dokonca aj prezident USA, Barak Obama, napísal svoj prvý program v rámci tejto akcie :-)

Túto kampaň na miestnej úrovni podporuje viac ako 400 partnerov a 200 000 pedagógov po celom svete. A naša škola je medzi nimi.

Táto celoškolská akcia sa uskutoční v týždni 5. - 11. Decembera.  Všetky informácie vám dáme vedieť včas.

Našu Hodinu Kódu organizujeme spolu s firmou DXC Technology Slovakia s pánom Zvolenským.

Môžete si pozrieť stránku Hour of CodeTM a nájsť našu školu na mape: https://hourofcode.com/us/sk

Môžete sa tešiť na deň plný programovacích úloh pre všetky vekové kategórie ktorým budú pomáhať dobrovoľníci. V programoch ktoré budú deti vytvárať môžu stretnúť svojich obľúbených hrdinov z rozprávok, filmov, hier a mnoho iného.

Už sa nevieme dočkať!

• Krúžková činnosť na našej škole - prihlasovanie 18.9.2020

• 16. 9. 2020
        • Aktualizované pre školský rok 2020/2021

Krúžková činnosť na našej škole začína vždy v októbri príslušného školského roka. Žiaci majú možnosť použiť vzdelávacie poukazy.

VYBERTE SI KRÚŽOK PODĽA SVOJHO ZÁUJMU

BLIŽŠIE INFORMÁCIE DOSTANETE U VEDÚCICH JEDNOTLIVÝCH KRÚŽKOV

Voľné miesta v krúžkoch sú limitované, prihlasovanie začína ZAJTRA

18.9.2020 o 10.00 !

PRIHLÁSIŤ SA

• Vzdelávacie poukazy sú vydané deťom vždy na začiatku každého školského roka.
          • Vzdelávacím poukazom štát poskytuje finančný príspevok tým školám a školským zariadeniam, ktoré získali od žiakov vzdelávacie poukazy a poskytujú im vzdelávacie aktivity (na našej škole – záujmové útvary = krúžky).
          • Každý žiak môže navštevovať viaceré záujmové aktivity v rôznych vzdelávacích inštitúciách, poukaz však môže poskytnúť iba jednému zariadeniu.
          • Vzdelávací poukaz je platný na jeden školský rok, na ktorý bol vydaný.
          • Každý žiak má v danom školskom roku nárok iba na jeden vzdelávací poukaz.
          • Žiak môže vzdelávací poukaz poskytnúť iba jednému poskytovateľovi záujmového vzdelávania.
          • Vzdelávací poukaz je neprenosný, môže si ho uplatniť len ten žiak, na ktorého bol vystavený.