• Profil a história školy

• 2019/2020

Šk. rok 2019/2020

Ide o historicky prvý školský rok počas ktorého je Javorová alej samostatnou školou. V tomto roku ju navštevovalo 257 žiakov.

• 1.9.2019

Vznik samostatnej ZŠ

Základná škola Javorová alej 1 vznikla rozdelením školy v Chorvátskom Grobe. Z elokovaného pracoviska sa stala plnohodnotná škola s právnou subjektivitou. Poverená riadením bola Silvia Hikkerová.

Zameranie školy na jazyky

Škola sa ešte ako elokované pracovisko začala špecializovať na rozšírenú výučbu anglického jazyka. Niekoľko mesiacov sme pripravovali zavedenie metódy CLIL od Elitenglish v piatich ročníkoch ZŠ. Počas školského roka 2018/2019 bola riaditeľkou Monika Svorad.

• 4.9.2017

Otvorenie školy

4. septembra 2017 prišlo k slávnostnému otvoreniu ZŠ Javorová alej, zatiaľ ako elokovaného pracoviska ZŠ Školská 4, Chorvátsky Grob. Prvou riaditeľkou pre obidve ZŠ bola Daniela Leštinská.

• október 2016

Výstavba školy

V roku 2016 sa začalo s výstavbou ZŠ Javorová alej v miestnej časti obce Chorvátsky Grob - Čierna voda.

• 1.9.2022

Vznik Základnej školy s materskou školou Javorova alej.

Od 1. septembra 2022 došlo ku spojeniu ZŠ s MŠ.