• Obnovenie vyučovania 15.2.2021

Na základe rozhodnutia zriaďovateľa sa od 15.2.2021 obnovuje prezenčné vyučovanie pre žiakov 1.-4. ročníka. Škola bude otvorená od 6:40, školský klub bude do 17.00.

V súčinnosti so zriadovateľom sme urobili všetko, aby sa vyučovanie mohlo obnoviť, hygienické a bezpečnostné opatrenia budú dôsledne dodržiavané.

Prosíme, aby ste aj vy pristúpili k nástupu detí do školy veľmi zodpovedne a neposlali do školy deti so žiadnymi priznakmi respiračného ochorenia, kašľa, zvýšenej teploty, nádchy,  hnačky, bolesti brucha či hlavy (ani dieťaťa, ale ani nikoho v rodine). Všetkým ďakujeme za súčinnosť, veríme, že spoločnou zodpovednosťou môžeme dostať deti späť do škôl.

PS: Nezabudnite cez edupage zaslať svoje vyhlásenie o bezinfekčnosti a kópiou výsledku testu. Ak dieťa z akéhokoľvek dôvodu do školy NENASTÚPI, oznámte to ešte dnes triednym učiteľkám.

Prosím, buďme k sebe ohľaduplní a zodpovední

škola JAVORKA

• AKTUALITA! Škola sa v pondelok neotvára.

• Na základe odporúčania regionálneho hygienika škola ostáva v doterajšom režime dištančnej výučby, s možnosťou umiestnenia detí rodičov z kritickej infraštruktúry do ŠKD za podmienok ako doteraz. Čakáme na ďalšie pokyny, o ktorých vás budeme informovať.

• Záujem o nástup do prvého ročníka ZŠ

• Milí rodičia budúcich prvákov,

aj keď je situácia s prváckymi triedami ešte otázna, zisťujeme predbežný záujem o nástup do prvého ročníka na ZŠ Javorka.

Prosím vyplňte dotazník, ktorý je anonymný a bude použitý iba na štatistické účely.

Minulý rok sa nám vďaka nemu podarilo takmer presne zistiť počty prváčikov. Uľahčí nám to plánovanie a riešenie kapacity.

• Informácie o nástupe do školy

• Minister školstva B. Gröhling: Máme plán na návrat detí do škôl. Ten však závisí od aktuálnej situácie

Vazeni rodičia,

Úvodom mi dovoľte zapriať Vám všetko dobré do Nového roku 2021- hlavne veľa zdravia ,lásky, šťastia, porozumenia...
            Všetci netrpezlivo sledujeme ako sa žiaci vrátia do lavíc a čo tomu bude predchádzať :

PLÁN NÁVRATU DETÍ DO ŠKÔL

Minister Branislav Gröhling - Vzdelanie je budúcnosť krajiny na tlačovej konferencii predstavil plán fungovania škôl:
            ▶️ od 11. januára budú všetky školy pokračovať dištančným spôsobom výučby - podľa rozvrhu ktorý Vám zašle triedny učiteľ.

▶️ od 18. januára sa otvorí prezenčný vyučovací proces pre prvý stupeň základných škôl. Rezort školstva odporúča pretestovať rodičov aj zamestnancov
            Druhý stupeň základných škôl pokračujú vo vzdelávaní dištančne

▶️ po ukončení lockdownu od 25. januára budú otvorený aj prvý stupeň základných škôl.
            Druhý stupeň základnej školy by mal prejsť na prezenčnú formu vzdelávania, pričom ÚVZ SR vyhláškou určí pretestovanie žiakov druhého stupňa základnej školy a zamestnancov školy.

• Mikuláš na Javorke

• MIKULÁŠ NA JAVORKE AJ S KOŠICKÝM PRIMÁTOROM

Korona-nekorona, Mikuláš chodí. Ďakujeme pomocníkom z OZ Javoráčik, Kengurke, personálu školy.

Okrem nich prišiel aj primátor Košíc Jaroslav Polaček, ktorý bol u štvrtákov na vlastivede.

Konečne sme na chvíľu videli aj žiakov 2.stupňa, ktorí lúštili hieroglify a vonku tiež stretli Mikuláša.

PS: Mikuláš, čert aj anjel dodržiavali všetky opatrenia a sú naši z Javorky.

• Výtvarná súťaž

• Naši žiaci sa zapojili do výtvarnej súťaže, a dokonca časopis Vrabček uverejnil prácu našej žiačky Hanky Hikkerovej z 2.A triedy. Ďakujeme za reprezentáciu školy.