• Škola v prírode Tatranská Štrba

• 31. 5. 2022
        • Miesto: Tatranská Štrba, penzión Medvedica

Termín: 22.05. – 27.05. 2022

Počet žiakov: 70 ( 3.B / 24,   4.A / 23,   4.B / 23)

Pedagogický vedúci: Mgr. Eva Chrkavá Baničová

Pedagógovia: Mgr. Miroslava Trepáčová, Mgr. Lucia Mráziková, Mgr. Simona Lašová

Vychovávatelia: Nikola Blažová, Martina Ostradická, Veronika Ungerová

Za CK Slniečko : 5 animátorov + 1 zdravotníčka

Škola v prírode (ŠvP) sa konala v prekrásnom prostredí Vysokých Tatier  v časti Štrba. Žiaci boli ubytovaní v 2,3-lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. Stravu mali zabezpečenú 5 krát denne. Dopravu zabezpečovala slovenské železnice. Počas ŠvP boli ošetrení len žiaci s ľahkými bolesťami hrdla, hlavy, brucha a ľahkými odreninami. ŠvP prebehla podľa plánu. Ciele ŠvP boli splnené. Žiaci si upevnili priateľské vzťahy, utužili sa kolektívy tried. Pobytom v prírode si posilnili jednak fyzickú zdatnosť ale upevnili si aj enviromentálny vzťah k prírode. V neposlednom rade nadobudli dôležité skúsenosti získané samostatnosťou, disciplínou a životom v kolektíve bez rodinných príslušníkov. Počas pobytu žiaci absolvovali výlet na Štrbské pleso  , Hrebienok, Bílikovu chatu, Studenovodské vodopády.

V Chorvátskom Grobe  31.05.2022

Vedúca ŠvP – Mgr. Eva Chrkavá Baničová

• Zbierka deti deťom

• 13. 5. 2022
        • Milí rodičia, žiaci a kolegovia,

so žiackou školskou radou sme si vymysleli akciu ,,DETI DEŤOM”.👧🏻🧒🏼👧🏽🧒🏻

Hlavnou myšlienkou tejto akcie bude zbierka vecí, ktoré možno deťom v nemocniciach na oddeleniach chýbajú.

🔸Čím môžete prispieť ?
          -pastelky;
          -fixky;
          -papiere;
          -omaľovánky;
          -spoločenské hry;
          -knihy;
          -tvorivé veci na vyrábanie;
          -lepidlá;
          -nožnice;
          -plastelína;
          -malé hračky.

Do zbierky sa môže zapojiť naozaj každý. Keď niekto prispeje jednou krabičkou pasteliek, určite malej duši vyčaruje úsmev na tvári.🙂

🔴Ak sa zapojíte, poprosím veci odovzdať svojim triednym učiteľom do 27.5.2022.

‼️Veľmi prosím nosiť nové, zachovalé, alebo nepoužité predmety, aby sa dodržali hygienické normy‼️

Ďakujem veľmi pekne za spoluprácu !🙏🏻❤️

Simona Lašová

• Enviráčik

• 6. 5. 2022
        • Žiaci tretích ročníkov pracujú s časopisom Enviráčik a zapájajú sa do rôznych súťaží. Nielenže sa zapájajú, ale aj vyhrávajú, za čo sú aj patrične ocenení. Ďakujeme za reprezentáciu školy!