• 24. 2. 2022
        • 23. februára 2022 v popoludňajších hodinách sa uskutočnilo školské kolo tradičnej recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Spolu 15 žiakov si zmeralo sily v prednese poézie a  prózy. Ukázali, že na našej škole vyrastajú šikovní recitátori a recitátorky, ktorí dokážu zaujať i pobaviť publikum. Víťazi boli odmenení krásnymi vecnými cenami. Za svoju snahu, bol každý súťažiaci odmenený sladkosťou.

Vyhodnotenie:

I. kategória – próza:

1. miesto :          Hugo Homola

2. miesto:           Sára Púry

I. kategória – poézia:

1. miesto:           Alexandra Červeňová

2. miesto:           Ema Vretenárová

3. miesto:           Veronika Pappová

Ema Kováčová

• Informatická súťaž iBobor 2021/2022

• 11. 2. 2022
        • Naše Javorčatá sa zúčastnili informatickej súťaže iBobor. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. V prílohe je zoznam úspešných riešiteľov.